"Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość" Lekcja Enter Jestem świadomy - to się opłaca Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo Projekt Pomorze Zachodnie - wsparcie pedagogiczno-psychologiczne

Lekcja Enter

Nauczanie zdalne spowodowało potrzebę dokształcania nauczycieli  w zakresie technologii cyfrowych. Z tego powodu wszyscy pedagodzy z naszej szkoły uczestniczyli od listopada 2020 do lutego 2021 w projekcie "Lekcja:Enter". Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego realizacja przewidziana jest na lata 2019-2023.

Podczas bezpłatnych szkoleń (które w czasie pandemii realizowane są również online), uczestnicy szkoleń dowiedzieli się jak:

1. wzmacniać kompetencje cyfrowe swoje i swoich uczniów
  2. odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii
  3. korzystać z aktywizujących metod nauczania
  4. urozmaicić swoje lekcje i na stałe zmienić sposób ich prowadzenia,
  5. tworzyć własne treści cyfrowe.

Szkolenia dla nauczycieli pokazały korzyści z wykorzystywania stron, aplikacji, wszelkiego rodzaju ogólnodostępnych zasobów cyfrowych w swojej codziennej pracy edukacyjnej. Nauczyciele dowiedzieli się m.in. jak korzystać z portali edukacyjnych (w tym e-podręczniki), elektronicznych materiałów i zasobów dydaktycznych.

Zmiana w szkole nie może zajść bez dyrektora szkoły, dlatego udział w szkoleniu  brali także przedstawicieli kadry kierowniczej. Dodatkowo dyrektorzy mają  możliwość skorzystania z  modułu online „Aktywna lekcja z TIK”, podczas którego będą mogli przygotować plan włączenia TIK do edukacyjnej pracy szkoły.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
(Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych").

Wartość projektu: 48 955 499,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 41 431 038,79 PLN